אישה עומדת מול נוף

נוודות דיגיטלית

מה זה נוודות דיגיטלית ? חלקכם אולי כבר שמעתם את המושג, אחרים אולי טרם נחשפו אליו אבל דבר אחד בטוח – אורח החיים הזה הופך בשנים האחרונות לנפוץ יותר ויותר. תקופת הקורונה רק האיצה את התהליך בו אנשים מנהלים אורח חיים שכולל עבודה וקריירה הרחק מהבית, לעתים תוך נדודים בעולם.

נוודות דיגיטלית אפשרית כבר לא מעט שנים בשל הקידמה הטכנולוגית שמאפשרת לעבוד באמצעות מחשב לפטופ ו/או טלפון נייד מכל מקום בעולם. הכניסה של תוכנת ה-ZOOM לחיינו והעובדה שמקומות עבודה רבים הגיעו למסקנה כי עבודה מרחוק לא פוגעת בתפוקה ואף חוסכת עלויות של משרדים, חיזקה את טרנד העבודה מהבית ועודדה רבים נוספים להפוך לנוודים דיגיטליים.

יתרונות ודברים שחשוב להתכונן אליהם ב נוודות דיגיטלית

היתרון הראשון של חיים תחת נוודות דיגיטלית הוא הקונספט שמאפשר להיות בתנועה, לטייל או פשוט לחיות במקום חדש מבלי לוותר על עבודה ופרנסה. עבודה בחו״ל כנווד דיגיטלי אפשרית יחסית בקלות, כיוון שיש המון מקצועות שמותאמים היום לעבודה מרחוק או באמצעות תקשורת ברשת.

למעשה, ישנם קהילות במקומות רבים של אנשים שחיים כנוודים דיגיטליים ועם קהילה וחיבור עם אנשים כאלה או עם ישראלים חשוב לכם, רצוי לברר זאת מבעוד מועד.

נושא מהותי שחשוב עוד יותר לברר לפני שיוצאים למסע הוא נושא ה-Wi-Fi. כן, כביכול דבר מובן מאליו אבל מאחר שחשיבותו עבור נווד דיגיטלי היא עצומה, חשוב לתת על כך דגש. תופתעו לגלות שלא בכל מקום בעולם ישנו Wi-Fi איכותי, מהיר וחינמי בכל מקום. עבור מי שרוצה לעבוד לא רק מהבית אלא להיות מסוגל לעשות זאת בבתי קפה, בנסיעות או במרחב שיתופי – זוהי סוגייה רמת מעלה.

נוודות דיגיטלית

 

משמעת עצמית והפרשי שעות

חשוב להבהיר כי נוודות דיגיטלית לא מתאימה עבור כל אחד. ישנם כאלה שצריכים משרד מסודר עם סביבת עבודה וסדר יום ברור כדי לעבוד. לעתים נדמה כי עבודה בבית מספקת שקט ומונעת הסחות דעת אך בלי משמעת עצמית וסדר יום שנקבע על ידך, תגלה כי קל מאוד להיגרר להסחות דעת גם אם אין אחד סביב. מובן שדרושה גם היערכות מיוחדת במקרה שאורח חיים שכזה כולל משפחה וילדים.

צריך לקחת בחשבון גם עניין נוסף – הפרשי שעות. בהנחה שאתם עובדים מול אנשים בישראל (וגם במקומות אחרים בעולם) ייתכן שתצטרכו להתאים עצמכם לעתים לפגישות בשעות לא שגרתיות. על אחת כמה וכמה אם נותני שירות ללקוחות, אשר כפי שידוע לכם עשויים להיות תובעניים ולעתים מציקים. חשוב גם להסביר להם מראש ולהכין אותם למעבר לחיים החדשים שלכם כנוודים דיגיטליים.

נוודות דיגיטלית – אדירה

בסופו של דבר, נוודות דיגיטלית היא הזדמנות אדירה. אפשר להמציא את עצמך מחדש, ללמוד תעסוקה חדשה או להתנסות בתחומים חדשים לנפש. וכן, גם יוקר המחייה הוא אישיו חשוב – ישראל היא אחת המדינות היקרות בעולם. דמיינו לכם הכנסה יפה כמו בישראל רק אם עלות מחייה של תאילנד, מקסיקו או קוסטה ריקה. לא צריך להסביר עד כמה כסף תחסכו כך ועל הדרך תוכלו לחיות ולטייל במקומות היפים ביותר בעולם. 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
עבודה בברלין

עבודה בברלין

למה עבודה בברלין היא צעד שכדאי לעשות ברלין, בירתה התוססת של גרמניה, עומדת כמגדלור של היסטוריה, תרבות וחדשנות, שובה את לבם של מיליונים עם השילוב

קרא עוד »
נוף באוסטרליה

רוד טריפ באוזי

עבודה באוסטרליה ואז טיול אתם חולמים לעשות טיול באוסטרליה וניו זילנד? מה הייתם אומרים אם הייתם יכולים לעבוד שם בתנאים מעולים ולממן את הטיול תוך

קרא עוד »
אישה עומדת מול נוף

נוודות דיגיטלית

מה זה נוודות דיגיטלית ? חלקכם אולי כבר שמעתם את המושג, אחרים אולי טרם נחשפו אליו אבל דבר אחד בטוח – אורח החיים הזה הופך

קרא עוד »
עבודה בוייטנאם

Vietnam, לא מה שחשבתם

עבודה בוייטנאם איך אפשר למצוא בלי שום ניסיון עבודה בחו"ל בשכר גבוה? כשסיימתי צבא חשבתי שהסיפורים האלה דמיוניים. "מוכרים לאנשים חלומות" – זה מה שהייתי

קרא עוד »
עבודה בונקובר

המסע לאיי וונקובר

ויקטוריה בונקובר איילנד – עיר החלומות שלי עבודה בונקובר – אני חי במקום קסום. יש לי עבודה מסודרת בעיר ויקטוריה באי ונקובר, אי שם בנקודה

קרא עוד »